'' Ak Parti İzmir İl Başkanı Kim Olacak ''

'' Ak Parti İzmir İl Başkanı Kim Olacak ''
18 Mart 2023 - 12:45
'' Ak Parti İzmir İl Başkanı Kim Olacak '' 


AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden ayrıdı. Yerine gelecek isimle ilgili kulislerde çok sayıda isim konuşulmaya başlandı. Özellikle son yıllarda teşkilat içinde aktif görev alan isimler için adaylık iddiaları yaygın. Bu isimler arasında  Ak Parti Bornova ilçe Başkanı Veysel Güldoğan , İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Ayhan Turan, MÜSİAD eski Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, İş İnsanı Furkan Katmerci, İnşaat Mühendisi Nail Kocabaş, AK Parti İzmir Yerel Yönetimler Başkanı Deniz Doğan ve AK Parti İzmir eski Milletvekili Necip Kalkan öne çıkıyor.

Avukatlık yapan Özgür Hızal, 2006'da AK Parti'de başladığı siyasi hayatına, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili olarak devam ediyor. Katmerciler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, aynı zamanda AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı. İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olan Katmerci'nin babası İsmail Katmerci, AK Parti İzmir milletvekili olarak görev yaptı. Bilal Saygılı ise iş dünyasının muhafazakar kanadının etkin bir temsilcisi. Milli Gençlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği, Kemalpaşa Sanayi ve İşadamları Derneği, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı üyesi olan Saygılı, Türk Standartları Enstitüsü Teknik Ayna Komitesi Başkanı olarak görev yaptı. İl başkanlığı için adı geçenlerden biri de AK Parti İzmir Teşkilat Başkanı Nail Kocabay. İnşaat mühendisi olan Kocabay, İZBAY Yapı Denetim Şirketi'nin yöneticisi. Önceki dönemlerde AK Parti Konak İlçe Başkan Yardımcılığı ve İzmir İl Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı yapan Ayhan Turan, halen İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi görevini yürütüyor.
Veysel Güldoğan Kimdir ?

1977 Diyarbakır doğumludur.

İlkokulu Karşıyaka Alaybey İlköğretim okulunda, lise öğrenimini İzmir Karşıyaka Lisesi'nde tamamlamıştır.
Ankara Gazi üniversitesi Elektirik Elektronik Mühendisliği mezunudur. İngilizce eğitim almıştır. Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi Yüksek lisansı yapmıştır.
Askerliği Yedek Subay olarak İstanbul’da yapmıştır.

2001 yılından itibaren İzmir’de Kurucusu olduğu Sağlık ve Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirkette Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Ak Parti’de İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı da yapan Güldoğan, 2015 seçimlerinde Milletvekili Adayı olmuştur. 2 yıldır yürüttüğü Bornova İlçe Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Güldoğan evli 2 çocuk babasıdır.

Anadolu Birliği Genel Başkanlığı yapmış. Ege İhracatçılar Birliği ve İzmir Ticaret Odası Üyesidir.

Müsiad İzmir Denetim Kurulu üyesidir. Diyarbakır Çüngüşlüler Kültür ve Dayanışma Derneğinde 5 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Elektrik Mühendisleri Odası üyesidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum