AKSAÇLILAR VE ÇAĞRI SPOR YARDIMLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR…

AKSAÇLILAR VE ÇAĞRI SPOR YARDIMLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR…
20 Şubat 2023 - 11:45
AKSAÇLILAR VE ÇAĞRI SPOR YARDIMLARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR…Çağrı Spor Kulübü Derneği ve aileleri ve AKSAÇLILAR Derneği üyeleri, yüzyılın depremin olarak adlandırılan ve 10 ilimizi etkisi altında bırakan deprem bölgesine yardım malzemesi göndermeye devam ediyor.
Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldığımız AKSAÇLILAR Derneği Başkanı ve Çağrı spor kulübü Başkanı Ahmet BEREKET” Yüzyılın depremin olarak adlandırılan büyük bir felaket ile millet olarak maddi ve manevi bir imtihandan geçiyoruz. Neredeyse Depremden etkilenen 11 ilimizin 3’unun bazılarını haritadan silen bu felaketi sadece 11 ilimizdeki Vatandaşlarımız değil hepimiz iliklerimize kadar hissettik, yaşadık ve yaşıyoruz. Haberi duyar duymaz neler yapabiliriz diye düşündük ve elimizden geldiğince Çağrı spor ailesi ve AKSAÇLILAR ailesi olarak özellikle de belirtmek isterim ki İngiltere’de yaşayan Kız kardeşiminim teşkilatlandırdığı arkadaşlarının da yardımıyla 2 gün içerisinde 1 tıra yakın ihtiyaç malzemesini hazırlayıp Valilik yetkililerimize teslim etmiştik.
 Ancak günler geçip de Depremin gerçek bilançosu ortaya çıkmaya başlayınca, vaktin durma vakti değil yaraları sarma vakti olduğuna inandığımızdan çalışmalarımıza aralıksız devam ettik ve etmeyede devam ediyoruz. 
Çok şükür ki AKSAÇLIŞAR Derneği VE Çağrı Spor Kulübü olarak 1.5 TIR’a yakın ihtiyaç malzemelerimizi Valilik yada kaymakamlık yetkililerimize teslim ettik. Yardımları toplarken gördük ki, Depremin üzerinden günler geçtikçe temel ihtiyaçlar sabit kalmakla birlikte ihtiyaçlarda o oranda değişiklik gösteriyor. Örneğin ilk günlerde kıyafet ve ısınma ihtiyacı had safradayken, şimdi ise günlük hayatı devam elettirebilecek ihtiyaçlar ön plana çıkmaya başladı. Bizde yardımlarımızı buna göre planlıyoruz. Örnek olarak söylemem gerekirse teslim ettiğimiz ilk yardım kamyonumuzda ağırlıklı olarak çocuklarımıza yönelik ihtiyaçlar kadın erkek çocuk iç çamaşırı çorap ve tıbbı malzeme ağırlıklıyken son teslim ettiğimiz kamyonumuzda neredeyse tamamen gıda ürünü yardımında bulunduk.
Yardımları toplarken beni çok duygulandıran bazı anekdotlarımı da paylaşmak isterim. Özel eğitim talebesi bir Taekwondo öğrencim, araca yardımları yüklerken, benim yanıma gelip cebinden 100 TL çıkardı. Bunu harçlığımdan biriktirdim. Bunu depremzedelere gönder dedi. Bir başka öğrencim iban hesabıma 20 TL göndermiş. Bir diğeri annesinden aldığı izinle kumbarasını getirip spor salonda yanımızda açtı ve içinden çıkan çoğu bozuk para 450 TL’yi depremzede kardeşlerine malzeme almam için bana teslim eti. 2-3 öğrencim daha, harçlıklarından biriktirdikleri paralarını teslim ettiler. Bu olay beni gerçekten çok duygulandırdı çünkü bahsettiğim çocuklarımızın yaşları 7-13 yaş arası çocuklarımız. Ve bu olaylar bir kere daha gösterdi ki millet olarak çok büyük ve asil bir milletiz. İnşallah bu özelliklerimizle bu acının da üstesinden hep birlikte geleceğiz. Allah bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın “dedi.AKSAÇLILAR DERNEĞİ VE Çağrı Spor Kulübü’nün teslim ettiği yardım malzemeleri…
1) Bebek BEZİ
2) BEBEK MAMASI
3) BİBERON
4) EMZİK
5) BEBEK ALIŞTIRMA BARDAĞI
6) SÜT SAKLAMA POŞETİ
7) BEBE BİSKÜVİSİ
8) HASTA BEZİ
9) KADIN PEDİ
10) AĞRI KESİCİ PAROL
11) ÇOCUKLAR İÇİN ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ ŞURUP
12) BANDAJ
13) SARGI BEZİ
14) FİLASTER
15) YARALANMALAR İÇİN MERHEM
16) HAVLU MENDİL
17) ISLAK MENDİL
18) KIZ- ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN TERMAL ÇORAP
19) KIZ-ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN TERMAL ATLET
20) KIZ ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN İÇ ÇAMAŞIRI
21) BAYAN TERMAL İÇLİK
22) BAYAN ÇORAP
23) BAYAN İÇ ÇAMAŞIRI
24) ERKEK TERMAL
25) ERKEK TERMAL ÇORAP
26) ERKEK İÇ ÇAMAŞIRI
27) BAYAN -ERKEK- ÇOCUK (KIZ -ERKEK) NORMAL ÇORAP
28) BAYAN -ERKEK- ÇOCUK (KIZ -ERKEK) NORMAL İÇ ÇAMAŞIRI
29) ATKI
30) BERE
31) ELDİVEN
32) ŞAL
33) BAYAN -ERKEK- ÇOCUK MONT-KABAN
34) ELEKTİRİKLİ SOBA
35) FANLI ISITICI
36) KÖMÜR SOBASI
37) YORGAN
38) BATTANİYE
39) PERDE
40) HALI
41) 10 TOP KEFEN BEZİ
             42) SU
               43) KURU BAKLİYAT (UN-MAKARNA-PİRİNÇ-BULGUR-KURU FASÜLYE- MERCİMEK-    SALÇA)
               44) ÇAY
              45) ŞEKER
              46) KAHVALTILIK ÜRÜNLER (MARGARİN -PEYNİR-ZEYTİN-SARELLE-HELVA-YUMURTA)
               47) SIVI YAĞ  80 LT
               48) TAŞINABİLİR ŞARJ
                49) SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA 50 KİLO

YORUMLAR

  • 0 Yorum