Bahattin Kılıç  basın açıklamasında Trakya rubafed hakkında çalışmalarını dile getidi.

Bahattin Kılıç  basın açıklamasında Trakya rubafed hakkında çalışmalarını dile getidi.
30 Eylül 2023 - 18:00
TRAKYA RUBAFED GENİŞLİYOR
KC / Birkaç ay önce 6 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan Trakya-Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu günden güne üye sayısını artırarak 29 derneğe ulaştı. Federasyon Genel Başkanı Nihat Efe bugün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın toplantısında, etkin bir sivil toplum örgütü olacaklarını söyledi.
Trakya-Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından bugün Süleyman Paşa Ticaret ce Sanayi Odası’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Federasyon Genel Başkanı Nihat Efe, yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda basın mensuplarına kuruluş amaçlarını açıkladı.
Türkiye’nin değişik kentlerinde bulunan federasyon üyesi dernek başkanı ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Efe, “Trakyalı, Rumeli, Balkanlı olarak yüzyıllardır yaşadığımız çok uluslu, çok kültürlü, çok dinli ortamda geliştirdiğimiz ortak yaşam bilinci ile çatışma değil, barış ve huzuru yaşatma geleneğinin mirasçısı ve Türkiye’nin çimentosu olmaya talibiz” dedi. Efe şunları söyledi:
Nihat Efe’den sonra söz alan Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Trakyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Kılıç ve diğer yönetim kurulu üyeleri de görüş ve düşüncelerini ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum