Eşrefpaşa'da ihale tamam... 26 gün kala kriz bitti!

Eşrefpaşa Hastanesi'nin 30 Ekim 2020’deki depremde zarar gören bölümleri için yapılan ihaleye giren olmaması ve Sağlık Bakanlığı’ndan inşaata başlamak için 1 Ağustos 2024’e kadar izin vermesi sebebiyle yaşanan kriz çözüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki hafta başında işin yer teslimini yapılacağını ve inşaatın MBD İnşaat San. ve Tic. AŞ tarafından yapılacağını duyurdu.

Eşrefpaşa'da ihale tamam... 26 gün kala kriz bitti!
06 Temmuz 2024 - 14:18

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa Hastanesi'nde yeni ek hizmet binası için inşaat çalışmalarına başlıyor. 30 Ekim 2020 İzmir depreminin ardından Eşrefpaşa Hastanesi'nin acil, ameliyathane, kadın doğum servisinin bulunduğu C Blok binası hasar gördüğü için kullanılamaz hale gelmişti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yapı İşleri Dairesi Başkanlığı önümüzdeki hafta başında işin yer teslimini yapacak. MBD İnşaat San. ve Tic. AŞ tarafından yapılacak ek hizmet binasının bir buçuk yılda tamamlanması planlanıyor. Yurttaşların en iyi şekilde sağlık hizmeti almasına imkan sağlayacak proje, 549 milyonluk yatırımla hayata geçecek. 

ACİL SERVİSTEN KADIN DOĞUM SERVİSİNE SAĞLIK HİZMETİ VERECEK
Yaklaşık 11 bin metrekarelik kullanım alanına sahip olacak yeni bina, bodrum ve zemin katla beraber 8 kattan oluşacak. Bina; acil servis, teknik birimler, morg, kafeterya, 24 yataklı hasta servisi, 26 yataklı kadın doğum servisi, 6 yataklı yoğun bakım servisi, 6 ameliyat salonu ve ameliyathane servisi, yemekhane, toplantı salonları ve merkezi sterilizasyon bölümlerinden oluşacak.

KRİZ YAŞANMIŞTI
Türkiye’nin tek belediye hastanesi olan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait Eşrefpaşa Hastanesi’nde yapılacak ek hizmet binasının inşaat ihalesinde herhangi bir firmanın teklif vermemişti. Sağlık Bakanlığı’ndan inşaat için 1 Ağustos 2024’e kadar izin alındığı bildirilmişti. Süreçte Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Uçar, Başhekim yardımcıları Op. Dr. Bayram Köse, Uzm. Dr. Filiz Dağ ve Uzm. Dr. Gaffar Karadoğan görevlerinden ayrılmıştı. Hastane yönetiminin yeni binaların yapımıyla ilgili olarak belediye yönetimiyle iletişim kuramaması nedeniyle istifa ettiği kamuoyuna yansımıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum