İZKEF Stk Akademisi sertifika töreni

 İZKEF Stk Akademisi sertifika töreni
12 Mayıs 2023 - 17:29
Törenin açılış konuşmasını yapan İZKEF Başkanı Turgay YOKUŞ, projeye desteklerinden ötürü İçişleri Bakanlığı'na, İzmir Valiliği'ne, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü'ne, Sosyal Projeler İl Müdürlüğü'ne, Konak ve Bornova Belediyesi'ne, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay KÖKKILINÇ ile İzKK personellerine, eğitimcilere ve eğitime katılan STK başkanlarına teşekkülerini sundu

İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay KÖKKILINÇ sözlerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER ve İzmir Kent Konseyi adına konukları selamlayarak başladı.Katılımcı ve çoğulcu demokrasinin önemine vurgu yapan KÖKKILINÇ, sivil toplum örgütlerinin katılımcı demokrasinin içerisinde yer alan özel aktörlerden biri olduğunu belirtti."Sivil toplum örgütlernin daha güçlü olmasını diliyorum" diyen Nilay KÖKKILINÇ; İçişleri Bakanlığı, İzmir Valiliği başta olmak üzere sivil toplum örgütlerine destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini dile getirdi. İzmir Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü ve İzKK Yürütme Kurulu Valililik Temsilcisi Hatice Suna BİNA konuşmasında, İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER'in selamlarını iletti.İzmir Valiliği İl Sosyal Etüd Proje Müdürlüğü'nün sivil toplumla birlikte çalıştığını ifade eden Hatice Suna BİNA, tüm sivil toplum örgütlerini İzmir Valiliği İl Sosyal Etüd Proje Müdürlüğü çatısı altında buluşmaya davet ederek, "Gelin hep birlikte üretelim, İzmir'imiz için değer yaratalım" dedi.

İzmir Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay ESEN'de, kamu kuruluşu olarak temel amaçlarının STK'ların yanında olmak olduğunu belirtti. Merkezi ve yerel yönetimlerin sivil toplum örgütlerine destek sağlamasının çok büyük bir fırsat olduğunu ifade eden ESEN,bu anlamda merkezi ve yerel yönetimlerin başkanlarına teşekkülerini dile getirdi. Söz konusu projeye eğitimci olarak katkı sağladıklarını söyleyen Turgay ESEN, programın düzenleyicisi İZKEF Başkanı Turgay YOKUŞ'a ve İzmir Kent Konseyi'ne teşekkürlerini ifade etti.

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül BATUR ise, güzel bir çalışma için toplandıklarını belirterek; İzmir Valiliği'ne, İçişleri Bakanlığı'na, İZKEF'e, İzmir Kent Konseyi'ne ve ilgili belediyelere teşekkürlerini ifade etti. Sivil toplum örgütlerinin özellikle yerel yönetimler için önemli olduğunu söyleyen BATUR, Konak Belediyesi olarak STK'lara destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.
 


Konuşmaların ardından İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornava Belediye Başkanı Mustafa İDUĞ adına Bornova Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Birim Sorumlusu Şahin DOĞAN, İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay KÖKKILINÇ, İzmir Sivil Toplumla İlişkiler MüdürüTurgay Esen, İzmir Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü ve İzKK Yürütme Kurulu Valililik Temsilcisi Hatice Suna Bina, Manguslar Tekstil Başkanı Gamze MANGUS'a plaketleri takdim edildi.

Daha sonrasında ise eğitmenlere plaketleri takdim edilerek; eğitimi başarıyla tamamlayan sivil toplum örgütlerinin başkanlarına sertifikaları verildi.

Sertifika programının sonrasında Tarihi Havagazı Fabrikası yerleşkesinde yer alan çim alandaki kokteyle geçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrafının sahne aldığı kokteylde konuklarla beraber her bir ağızdan İzmir Marşı söylendi.  
Düzenenlenen etkinliğe İçişleri Bakanlığı ile İzmir Valiliği bünyesinde çalışan kurum ve kuruluşların yöneticileri, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren özel sektör yöneticileri ile STK başkanları ve temsilcileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum