Oran "Hakka Hizmet Halka Hizmet"

Manisa Ege Manisalılar Federasyonu Başkanı Halit Oran, federasyonun çalışmaları ve projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Oran "Hakka Hizmet Halka Hizmet"
10 Temmuz 2024 - 11:34
Federasyonun sivil toplum örgütleri aracılığıyla hizmet verdiğini belirten Oran, "Hakka hizmet halka hizmet" ilkesiyle hareket ettiklerini vurgulayarak, yaptıkları projelerle insanlara doğrudan dokunduklarını ifade etti. Özellikle gençler, kadınlar ve yaşlılar üzerine odaklandıklarını söyleyen Oran, toplumun ahlaki değerlerini yükseltmek ve dezavantajlı gruplara destek olmak için çaba harcadıklarını belirtti.

Oran : “Biz Eğitim Vermek Zorundayız”
Yaz aylarında gerçekleştirecekleri projelerden de bahseden Oran,

“Karabağlar Belediyesi ile görüşme yaptık. Bizim bir de profesyonel tiyatro ekibimiz var. Gölge oyuncularla bir proje yaptık. Sokaklarda, parklarda boş gezen çocuklara bizzat kendimiz hem eğitim amaçlı, hem çevre ile alakalı, hem orman ve sağlıkla alakalı, hatta yabancılarla konuşmaya dair nasıl davranmalar gerektiğini öğretmek için yola çıkıyoruz. Bu, yaz projemizin bir tanesi. Biz bu projeyi Manisa'nın tüm ilçelerinde gerçekleştireceğiz. Çünkü biz eğitim vermek zorundayız. Sadece Milli Eğitim öğretmenleri ve okullardan beklenmemelidir.”Federasyonun tüzük amacının ötesine geçerek daha geniş hedeflere ulaşmaya başladıklarını belirten Oran, bu süreçteki heyecanlarının projelerin hızla hayata geçirilmesinde büyük rol oynadığını dile getirdi. Verdikleri her sözün arkasında durduklarını ve topluma hizmet etmenin kendileri için bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Ayrıyeten oturmuş bir sistemlerinin de olduğunu söyledi. 

Canlı Telefon Bağlantısı olarak katılan Yeni Türkiye Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bora KOÇU: 
Oran : “Programı Hep Beraber Yapacağız”

“Başkanım sana bir sitemimiz var. Bahar şenlikleri ile ilgili bir programınız var mı?”
Oran “Biz Eylül'ün 25-28 tarihleri arasında bir program hazırladık. Kışa doğru girdiğimizde bir konser vereceğiz Bora Bey. O konserin içinde de inşallah keşkekle nohut yemeğimiz de olacak. Kula Bol derin sahilde Manisa'nın kültürel etkinlikleri, sanatçılarımızla, keşkek ve yemeğimiz ile ve yaren efemizle beraber o programı hep beraber yapacağız.“
Ayrıca, Manisa'nın Kula ilçesi hakkında da konuşan Oran, spor bakanının tanıtım konusunda çok ciddi bir yatırım yaptığını vurguladı ve Kula halkı adına emekleri ve katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti. Oran, vatandaşların bir şikâyeti olduğunda kendilerine sosyal medya üzerinden ve Web Sitesinde bulunan iletişim numaralarından ulaşabileceklerini söyledi.  

Son olarak, izleyicilere ve dinleyicilere teşekkür eden Oran, insanların birlik ve beraberlik içinde olmalarını ve doğaya karşı duyarlı olmalarını önemle vurguladı. Ormanların korunması gerektiğini ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum