REMZİ ŞİMŞEK ' SMA HASTALAR DA BİZİM GELECEĞİMİZDİR '

REMZİ ŞİMŞEK ' SMA HASTALAR DA BİZİM GELECEĞİMİZDİR '
31 Ekim 2023 - 17:23
REMZİ ŞİMŞEK ‘ SMA HASTALAR DA BİZİM GELECEĞİMİZDİR ‘
İzmir Türk Tv ekranlarında Fethiye Kaya’nın sunduğu Bizim Çocuklarımız Programına Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Yardımlaşma Dayanışma Birliği Kurucu Genel Başkanı Remzi ŞİMŞEK konuk oldu. Remzi Şimşek SMA hastaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Şimşek müzisyenlere faydalı olduğunu fakat bakınca nankörlük gördüğü için SMA Hastası çocuklara, kimsesiz çocuklara, huzur evindeki yaşlılara, eğlenceler düzenlediklerini, toplu sünnetler yaptıklarını, toplu yemekler yaptıklarını ve kendini hayra adadığını söyledi.
Kaya bazı yardımların yerine gitmediğini duyduğunu ve burada yardım yapmak isteyen insanların, vatandaşların nelere dikkat etmeli diye bir soru yöneltti.
Şimşek “ şimdi hemen hemen bütün Türkiye’deki SMA hastasının babalarının, amcalarının, dayılarının birçoğunun zaten numaraları bende var. Sürekli onlarla görüşüyoruz. Böyle bir sıkıntı olduğu zaman bize de ulaşabilirler bilhassa çocukların yani bebeklerimizin ailelerine ulaşırlarsa daha iyi netice alacaklarını zannediyorum.” Diye açıklamasında bulundu.
Daha sonrasında Şimşek konuşmasını şu şekilde yaptı:
Vereceğimiz Her 5 Lira O Çocuklara Bir Nefes Olacak.
“nasıl ki bizim atalarımız namusunu, şerefini, haysiyetini, çoluk çocuğunu bırakıp bu vatan için, bizim için, bizim geleceğimiz için gidip çatıştıysa kan döktüyse biz nasıl ki bu ülkenin, bu toprağın geleceği olduysak bu SMA Hastalar da tabii bizim geleceğimizdir. Bizim vatanın, bizim ülkemizin bir ferdi, bir evladıdır. Ben istiyorum ki hani din, dil, ırk ayrımı yapmadan bu çocuklarımıza el atmalarını buradan istiyorum. Yani demek istediğim şöyle bir lafta var her zaman da söylerim ne verirsen elinle o gelir seninle. Bu çocukların bizlere ihtiyacı var, çünkü bizim vereceğimiz her 5 lira o çocuklara bir nefes olacak. “
Kaya gönüllülerin desteği ne oluyor diye sorduğunda Şimşek,
Bütün Gönüllülerle Görüşüp Başka Bir Bebeğe Gidiyorlar
SMA çocukların acemisi olduğu için federasyonda toplantısı yaptığını söyledi. Ne yapabiliriz diye oradaki kişilere soru yönelttiğinde konser yapılması derken yola çıktıklarını ve işi çözdüklerini söyledi ve her konuda yollarına devam ettiklerini söyledi.
“bazı gönüllüler var mesela Ceren abla var Ankara'da çok aktif ve Zagros Metin var o da çok aktif çalışan gönüllülerimizden. Bütün gönüllülere buradan öpücüklerimi yolluyorum rabbim hepimizden razı olsun. Bazı hastaların ailesinden bunu rica ediyorum ‘şimdi bir gönüllü oradan kalkıp giderse yok diğer gönüllüyü arayıp da o hastayı bırak bizim hastaya gel öyle bir şey olmaz ve bazı gönüllülerde aileye kızıyor bütün gönüllülerle görüşüp başka bir bebeğe gidiyorlar toplu halde. Bunu da yapmayın yanlıştır. Bunun vebalini de ağır ödersiniz. Yüce rabbim hiç kimsenin hakkını kimseye bırakmaz. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum