REYTİNG VE PARA UĞRUNA AHLAK YOK SAYILIYOR

Çoğunlukla Türkiye’de çekilen dizi ve filmlerin eleştirisini yapan Murat Soner geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiği Altın Menemen Ödüllerinin ikincisini 22 Ocak’ta İstanbul Şişli Kültür ve Sanat Evinde gerçekleştirecek.

REYTİNG VE PARA UĞRUNA AHLAK YOK SAYILIYOR
16 Ocak 2024 - 20:28
Yılın en kötü ve en saçma dizileri, dizi sahneleri ve en kötü oyunculuklarını seçtikleri Altın Menemen Ödüllerinde bu sene 11 kategoride yarışacak olan dizilere en kötü dijital platform film kategorisi de eklenmiş. 

HALK TARAFINDAN İNCELENMESİ İSTENEN DİZİLERİ YİNE HALK SEÇECEK

 

Yorumlarda izleyicilerin seçtikleri eleştirilmesini istenen dizi ve filmlerden en çok oy alan diziyi beyni yanarak izledikten sonra eleştirisini yapan Murat Soner yine oylamayı da izleyicilerine bırakarak kendisinin seçmesini istiyor. 

 

ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİNİN İZLENMESİNDEN DAHA ÇOK İZLENMİŞTİ

 

Geçtiğimiz yıl düzenlenen 1. Altın Menemen Ödül Töreni aynı saatte yayınlanan Altın Kelebek Ödül Töreninden daha çok izlenme alarak aslında film ve dizi sektörünün nerelerde gezdiğini göstermiş oldu. 

 

YAPIMCILAR, SENARİSTLER VE OYUNCULAR

 

Reyting uğruna her türlü yozlaşmanın, ahlaksızlığın insanlara gerçek hayattan kesitler diyerek dizi ve film olarak servis edilmesine karşı dik duruşuyla büyük bir kitleden destek alan Murat Soner, toplumda yaratılmak istenen bozulmalara karşı ses olmaya devam ediyor. 

 

Bazı yapım şirketleri kazanacakları paralara bakarak toplumda özellikle kadına şiddet, cinsel istismar, ikinci planda durma gibi konuları hayatın gerçekleri diye halka sunuyor. 

 

Genç kızlarımıza okuma zengin koca bul hayatını kurtar örnekleri her dizide zengin koca avcısı arayışında her türlü rezilliği göstererek bilinçaltına yerleştirmek isteneni genç beyinlere empoze ediyorlar. 

Bir çok senarist ise yaratıcılık namına hiç bir çaba sarf etmeden zengin adam (CEO), sakar kız senaryoları ile uzun bir dönem geçirdikten sonra şimdi de muhafazakar aile marjinal aile çatışmalarını kopyala yapıştır ile halka sunuyor. 

Oyuncuların büyük bölümü ise bu senaryolara evet diyerek  bu duruma sessiz kalmaya ve oyunculukları ile bu duruma katkı sağlamaya devam ediyor. 

NE İSTERSENİZ ONU SERVİS EDERLER

Bu durum sadece yapımcı, senarist ve oyuncuların değil aynı zamanda bu film ve dizilere reyting yaptırarak devam etmesini sağlayan halkında sebep olduğu, ne isterseniz onu size sunarlar gerçeğini göstermektedir. 

Murat Soner bu durumdan rahatsız olan ve gerçekleri yorulmadan anlatan duyarlı bir vatandaş olarak ses getirmeye devam ediyor. Sizlerde 2. Altın Menemen Ödülleri’nde oy kullanmak isterseniz kısa sürede sonlanacak olan oylamaya aşağıda ki linkten katılım yaparak oy verebilirsiniz.

OYLAMAYA BURADAN KATILABİLİRSİNİZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum