Yunus KARAKAYA

Yunus KARAKAYA

Yiyin efendiler
haberci36@gmail.com

Hakkında

Biz paylaşmayı seven bir milletiz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.); “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözünü rehber edinen bir milletiz
Ama milletin vekili sanırım bunu unutmuş.
Hemen neden bahsettiğimi anlatayım.
TBMM’de bütçe görüşmelerinin ardından AK Parti Milletvekilinin mangal partisi düzenlemesini tepkiyle karşıladığımı söylemek isterim. Biliyorsunuz bazı milletvekillerinin küfrettiği de tutanaklarda yer aldı. Bütçe görüşmeleri salonda küfür kıyamet giderken, milletvekilleri bahçede ise mangal partisi yapması ne zaman çelişki.
TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ederken AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepoğlu Ataman, Meclis bahçesinde mangal partisi düzenledi. Ataman, Diyarbakır'ın yöresel tatlarından olan ve kendi elleriyle pişirdiği ciğerleri, basın mensupları ve milletvekillerine ikram etti.
İşçi aç, emekli yoklukla mücadele ediyor, hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Halk bırakın evine et götürmeyi kasap reyonlarında uzaktan izlemekle yetiniyor. Bizim hanımefendi milletvekilimiz,50 bin TL civarında maaş alan arkadaşlarına mangal ziyafeti çekmiş. Bu kadar görgüsüzlüğe de pes doğrusu.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Öncelikle benim bölgemden olmasa bile AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepoğlu Ataman başta olmak üzere o mangal ziyafetine kim katıldıysa hakkımı helal etmiyorum.
Halk sefalet içinde yaşarken evine 1 kilo kıyma alamazken, AK Partili milletvekillerinin Meclis bahçesinde mangal partisi yapmasını bir türlü içime sindiremiyorum.
Vatandaş açlık sınırının altındaki asgari ücretle yaşam mücadelesi verirken, yanlış ekonomik politikalardan dolayı emekli işçi açlığa mahkum edilmişken AK Parti Milletvekilinin Meclis bahçesinde mangal keyfi yapmasına bakalım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nasıl tepki verecek.
Toplumundan, insanından, tarihinden bu kadar kopuk vekiller kimi temsil ediyor
Şunu bir kez daha anladım ki bizim vekilimiz olarak Ankara’ya seçtiğimi vekillerin halk umurunda bile değil.
Tevfik Fikret Han-ı Yağma Şiir’inden bir bölüm paylaşmak istiyorum
Görkemli yüceliği, öç alıcı sevinci var,
Bu sofra gönül almanızdan böyle ısınır ve ışıldar.
Sizin şu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar…
Yiyin, efendiler yiyin; bu doyumsuz sofra sizin,
Doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin!
Verir zavallı memleket, verir ne varsa; malını,
Varlığını, hayatını, umudunu, hayalini,
Tüm olanca rahatını, olanca gönül balını,
Hemen yutun, düşünmeyin haramını, helalini…
Yiyin, efendiler yiyin; bu doyumsuz sofra sizin,
Doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin!
ADRESE TESLİM SÖZ
Bazı insanlar hayata hangi pencereden bakıyor bilmiyorum ama pencereleri çok yukarıda olsa gerek.